Novinky v nadaci

 

 

Vážení donátoři a příznivci,

 

vřele Vás vítáme v novém roce 2015, v němž Vám přejeme mnoho osobních i pracovních úspěchů. Doufáme, že i v letošním roce nám zachováte přízeň a budeme moci společně rozdávat radost kam, kde často chybí.

 

Nadace Naše dítě

 

Video, mapující celý minulý rok v Nadaci Naše dítě, můžete zhlédnout zde.

 


 

Ředitelka Nadace Naše dítě Zuzana Baudyšová byla zvolena novou senátorkou za volební obvod 24

Ve druhém kole senátních voleb porazila dosavadního senátora Tomáše Kladívka. Poděkování nově zvolené senátorky najdete na jejím webu. V listopadovém čísle zařadil časopis Forbes paní ředitelku Baudyšovou mezi 50 nejvlivnějších žen Česka. Více zde.

 


 

Otevřený dopis velvyslanci Norska v České republice dědečka českých dětí v Norsku

K otevřenému dopisu velvyslanci Norska v České republice Jensi Eikaasi se rozhodl dědeček českých dětí v Norsku pan Pavelka. Denise a Davida Michalákovi odebrala norská sociální služba Barnevern kvůli podezření z týrání, jejich matka Eva Michaláková se dlouhodobě snaží o navrácení dětí do péče. Chlapci žijí nyní v oddělených rodinách. Více zde.

 


 

Slavnostní předání šeku pro malou Viktorii a Dana

 

Ve středu 7. ledna byl předán Nadaci Naše dítě symbolický šek na 10 130,- Kč ředitelkou Charitek Miriam Janyškovou a jednatelem společnosti Rossmann Vladimíra Mikela. Finanční prostředky budou použity na terapii pro Viktorii a léčbu Dana.

 

Slavnostního předání se zúčastnily i další představitelky společnosti Rossmann Olga Stanley, Miroslava Lukačová a Jana Orlovská. Šek převzala ředitelka Nadace Naše dítě Zuzana Baudyšová.  Finanční prostředky poslouží k částečnému pokrytí terapie pro Viktorii v lázních Klimkovice a zakoupení preparátů pro léčbu buněčné imunity pro Dana.

 

Více se dozvíte zde.

 


 

Děti ze 13 dětských domovů našli pod stromečkem dárky

 

Děkujeme Vám. Díky dlouholeté spolupráci s obchodním centrem Europark se v listopadu a prosinci 2014 uskutečnila charitativní akce s názvem Dopisy Ježíškovi, tentokráte již podesáté. Na 482 dětí z dětských domovů si proto na Štědrý večer mohly rozbalit svůj dárek.


Rádi bychom proto srdečně poděkovali společnosti GTL, s.r.o., která dárky do dětských domovů rozvezla a pomohla tak splnit dětská přání. Naše velké poděkování patří i obchodnímu domu Europark, bez něhož by nebylo možné akci uskutečnit. Děkujeme i všem dětem, které na slavnostním zahájení Dopisů dětem vystoupili, a děkujeme hlavně Vám, kteří jste se do koupě dárků dětem zapojili.

 

Fotogalerii ze zahajovací akce si můžete prohlédnout zde a bližší informace včetně fotografií z dětských domovů se dočtete zde.

 


 

Radost dětí je i naší radostí

 

Vždy nás potěší, když dostaneme od rodiny, které jsme díky štědrým dárcům mohli pomoci. Jestliže se dětem o malý kousek zlepší život a rodinám se uleví, i pro nás v nadaci je to důvod k radosti. Nadace Naše dítě dlouhodobě poskytuje finanční podporu rodinám, které se ocitly v těžké životní situaci, a organizacím, jež se zabývají přímou pomocí pro týrané, zneužívané a handicapované děti. Děkujeme, že můžeme s Vámi pomáhat.


Jeden příběh za všechny
Matýska Nováka upoutala na lůžko dětská mozková obrna, přesto se on ani jeho maminka Blanka nevzdali a usilovně cvičí, aby se Matýskovi tělo zpevnilo. Nadace Naše dítě pomohla rodině Novákových hned třikrát, pořídila Matýskovi sedací ortézu, speciální kolo a podílela se na finanční podpoře pro fyzioterapii.

 

Více si můžete přečíst zde.

 


 

Nadace Naše dítě pomohla v krizové situaci FOD a Lince bezpečí

 

Na nedostatek finančních prostředků Fondu ohrožených dětí (FOD) a nepřetržité telefonické krizové  Linky bezpečí se rozhodla zareagovat Nadace Naše dítě. Obě organizace získaly od nadace 500 000,- Kč na provoz a udržitelnost svých služeb. 

 

FOD poskytuje okamžitou pomoc ohroženým dětem s pověřením k výkonu sociálně-právní ochrany dětí a působí na celém území České republice. Linku bezpečí založila v roce 1993 ředitelka nadace Zuzana Baudyšová, telefonická krizová linka je v provozu nepřetržitě a zdarma pro všechny, kteří potřebují pomoc.

 

Práce Fondu ohrožených dětí i Linky bezpečí si nadace velmi cení, proto se rozhodla jim v jejich tíživé ekonomické situaci pomoci. 

 


Společnost Rossmann obdržela cenu za společenskou odpovědnost

 

Jeden z nejvýznamnějších sponzorů Nadace Naše dítě společnost Rossmann získala v úterý 25. listopadu 2014 Národní cenu kvality ČR za společenskou odpovědnost. Cenu přezval na slavnostním večeru ve Španělském sále Pražského hradu jednatel společnosti Ing. Vladimír Mikel. Více o naleznete zde.

 

Společnosti Rossmann srdečně gratulujeme k zasloužené ceně a děkujeme za dlouholetou spolupráci, díky níž se nám daří zachraňovat dětské životy. Děkujeme!

 


 

ENCZ