Novinky v nadaci

  • Letní výzva pro srdcaře doběhla do svého cíle, více o ní se dozvíte zde.
  • Máme rádi příběhy se šťastným koncem, o nalezení věrného kamaráda pro Mirku se svalovou atrofií se můžete dozvědět zde.
  • Výtěžek turnaje minigolfu v Europark byl darován Nadaci Naše dítě, více o akce se dočtete zde.
  • Výtěžek z víkendového turnaje Happy Golf pomohl tříletému Tomáškovi, více zde.
  • Nadace přispěla na pomoc těm nejmenších na pořízení nových babyboxů, více zde.

Charitativní projekt 5.000.000 Kč pro dětský úsměv otevírá svůj
6. ročník

Již 6. ročník charitativního projektu 5.000.000 Kč pro dětský úsměv byl zahájen. Zakoupíte-li ve dnech od 21. do 25. září 2015 v jakékoliv prodejně ROSSMANN výrobky označené logem smajlíka „ROSSMANN POMÁHÁ“, pomůžete kriticky nemocným novorozencům, dětem vyžadujícím okamžitou pomoc či autistickým a handicapovaným dětem z celé České republiky.
 

Během předchozích ročníků se na podporu vybraných projektů podařilo získat finanční prostředky v celkové hodnotě 30 799 566 Kč. Finanční prostředky z 6. ročníku charitativního projektu 5.000.000 pro dětský úsměv budou využity pro následující účely:

  • Přístroje pro novorozenecká oddělení vybraných nemocnic
  • Zařízení pro děti vyžadující okamžitou pomoc a děti s autismem
  • Výcvik dvou canisterapeutických asistenčních psů

 

Více o 6. ročníku kampaně Dětský úsměv se dozvíte zde.

 


 

Nadace Naše dítě přispěla na auto pro zdravotně postižené

NONA 92 je organizace, která pomáhá lidem se zdravotním postižením. Právě pro děti s mentálním postižením Nadace Naše dítě přispěla částkou 700 000 Kč na zakoupení auta pro jejich převoz do školy nebo k lékaři.

 

Nadace organizaci, která nabízí denní stacionář a sociální rehabilitace, dlouhodobě podporuje. NONA 92 rovněž pořádá řadu kulturních, sportovních a rekreačních akcí pro zdravotně postižení s cílem zkvalitnění jejich života.

 


Náročná sparťanská výzva vynesla téměř 10 000 Kč

 

Ve středu 5. srpna se v areálu Žlutých lázní sešlo na 70 lidí, kteří se připojili k náročné výzvě 500 Burpees Challenge a přispěli na pomoc těm nejmenším. Výtěžek ze sportovní akce je 9 400 Kč a pomůže pořídit chodítko pro postiženou čtyřletou Lucinku.

 

Když výzva, tak pořádná! S tímto heslem přistoupili k výzvě, jejímž cílem bylo pro každého překonat magickou hranici 500 angličáků, členové Spartan Race Training Group Praha. A ve své výzvě nezapomněli ani na ty, kterým svobodným pohyb umožněn nebyl. Více o sportovní akci si můžrte přečíst zde.

 


Když běh pomáhá

 

Mnohé děti podobnou možnost nemají a pohyb je jim ztížen vrozeným handicapem, nevratným zraněním nebo následkem ubližování ze strany svých nejbližších. Proto byla v sobotu 20. června Letní výzva pro srdcaře, která má pomoci ohroženým dětem.

 

Po celé léto budou mít lidé možnost obouvat si běžecké boty s tím, že každý kilometr se počítá a může někomu pomoci. Do výzvy se mohou hlásit jednotlivci, skupiny i celé společnosti.

 

Letní výzva pro srdcaře proběhne v termínu od 1.7.-31.8.2015 a registrovat se k ní je možné na stránkách Jeden měsíc běžce. Vyvrcholením letní výzvy a společným setkáním se 12. září 2015 uskuteční ve spolupráci s OCRA CZ (Českou asociací extrémních překážkových závodů) malý překážkový závod pro děti a tradiční běžecký závod pro rodiče na Ladronkafest, největším festivalu volnočasových aktivit ve střední Evropě. Děkujeme!

 


 

Seminář Pozitivní rodičovství je za námi

Ve středu 20. května proběhl osvětový seminář Pozitivní rodičovství v Justiční akademii v Praze, na němž vystoupili zajímaví vystupující. Semináře mají za cíl podpořit správnou komunikaci v rodině a podpořit rodičovství.


Dopolední část zahájila svým krátkým úvodním příspěvkem prezidentka nadace a senátorka Ing. Zuzana Baudyšová. Na semináři vystoupila se svou přednáškou Mami, tati, nerozvádějte se se mnou zkušená lektorka a mediátorka Mgr. Milena Mikulková, která sklidila pochvalu především za židličkovou metodu v rodičovství.


Neméně zajímavou přednáškou pokračovala Ing., Mgr. Marie Nováková, která se věnovala tématu Jak se stát rodičem šťastného dítěte. Vystoupení obohatila o osobní zkušenosti a nabídla například zahradnický model rodiny.


Odpolední blok zahájila ředitelka Mgr. Monika Šimůnková, která zdůraznila nutnost osvěty a výchovy k pozitivnímu rodičovství a upuštění od násilné výchovy. Následovala JUDr. Libuše Kantůrková, která účastníkům přiblížila pohled opatrovnického soudce a účastníkům nabídla i srovnání s fungováním v Mexiku, což mnoho z nich ocenilo. Na závěr vystoupil PhDr. Jaroslav Šturma, který se věnoval rodinným konstelacím a systémům.

 

Více o semináři si můžete přečíst zde a fotogalerii můžete zhlédnout zde.

 


Pomáháme, kde je potřeba

Nadace Naše dítě se dlouhodobě snaží pomáhat ohroženým dětem, proto v posledních týdnech uvolnila částku 1 900 000,- Kč pro pět organizací, které pomáhají dětem nebo rodinám v ohrožení a jejichž práce si nadace váží. Finanční prostředky proto putovaly do Fondu ohrožených dětí, organizace Acorus, Dětské krizového centra, organizaci Dejme dětem šanci a sdružení Akord.

 

Podpora rodin a organizací prostřednictvím individuálních žádostí přesáhla v letošním roce navíc více než 900 000,- Kč, kam pomoc mířila, se můžete blíže podívat zde.

 

Blíže o finanční pomoci nadace pěti organizacím se dočtete zde.

 


Nadace Naše dítě podporuje osvětu ve školách

Osvěta patří mezi hlavní činnosti nadace. Nyní se nadace se připojila k projektu Školní informační kanál (ŠIK) a stala se odborným garantem čtyř spotů, které budou odvysílané ve více než 400 základních a středních školách po celé České republice. Pod jejím dohledem vzniknou čtyři preventivní spoty na téma: Dětská práva, Týrání a zneužívání dětí, Handicapované děti a Přátelství - důležitá hodnota.

 

Projekt ŠIK nabízí novou formu komunikace žákům prostřednictvím moderní technologie. Osvěta a prevence probíhá prostřednictvím vzdělávacích videospotů vysílaných v síti školních obrazovek, které byly instalovány do stovek škol v České republice.

 

Více naleznete zde.

 

ENCZ