O Nadaci

Z dobročinné aukce Karla Gotta putuje 100 000,- korun Nadaci Naše dítě

Ve čtvrtek 22.5.2014 se v hotelu Le Palais konala dobročinná aukce medailí Karla Gotta, výtěžek v hodnotě 100 000,- byl darován Nadaci Naše dítě.

 

Mince s portrétem zpěváka vyrobila jablonecká Česká mincovna. Šek na 100 000,- korun předal ředitelce Nadace Naše dítě Zuzaně Baudyšové ředitel České mincovny Radek Šulta.

 

pondělí 14.7.2014 ve 22:00 hod končí elektronická aukce kilogramové zlaté pamětní medaile Karla Gotta. Aukce nejvzácnější mediale s číslem "1" z ryzího zlata o průměru 85 mm se můžete zúčastnit zde. Výtěžek bude věnován Nadaci Naše dítě na pomoc ohroženým dětem. 

 

Více v aktuality.

 


 

Projekt Malujme srdcem vydražil téměř půl milionu korun

Slavnostní charitativní aukce obrazů osobností na podporu mentálně a fyzicky postiženým dětem vynesla 496 000,- korun. Dražba se v rámci projektu Malujme srdcem konala ve středu 4.6.2014 v TOP HOTELU Praha.

 

Na 17 osobností se zúčastnilo dobročinné aukce, za moderování Romana Šmuclera a Nicol Lenertové se vydražilo všech 23 děl. Každý obraz začínal vyvolávací cenou 10 000,- Kč, přihazovalo se po 1 000,- Kč.

 

Více v aktuality.

 


Vážení přátelé nadace,

v letošním roce jsme se stali již popáté hrdými partnery kampaně 5 000 000,- Kč pro dětský úsměv drogérie - parfumerie ROSSMANN. Charitativní akce se konala ve dnech 14.-18.4.2014, kdy se podařilo vybrat 5 385 539,- Kč, děkujeme Vám. Vážíme si dlouholeté spolupráce, díky které jsme společně dokázali přerozdělit ohroženým dětem celkem 30 799 566,- Kč

 

Vybrané peníze darujeme na tyto projekty:

1. Operační videolaparoskop pro dětskou onkologii za 2 500 000,-Kč

Částka 2.500.000 korun poputuje na nákup operačního videolaparoskopu pro Kliniku dětské onkologie a dětské chirurgie Fakultní nemocnice Brno. Tento unikátní přístroj slouží k šetrným a velmi přesným operacím onkologicky nemocných dětí a zásadně přispěje ke zkvalitnění samotné léčby.

 

Kliniky dětské onkologie jsou v ČR na velmi vysoké úrovni a úspěšně se jim daří zachránit a vrátit do života 83 procent dětí s nádorovým onemocněním.

2. Přístroj pro umělou plicní ventilaci za 2 000 000,- Kč

Za 2 000 000,- korun pořídíme ventilační jednotku – přístroj pro umělou plicní ventilaci s lůžkem a příslušenstvím, a to pro Jednotku intenzivní a resuscitační péče Kliniky dětského a dorostového lékařství Všeobecné fakultní nemocnice v Praze.

 

Oddělení potřebuje novou ventilační jednotku pro dětské pacienty v kritickém stavu, kterých ročně ošetří přes dvě stě osmdesát. Jedná se o děti, u kterých selhává jedna nebo i více životních funkcí.

3. Výcvik dvou canisterapeutických asistenčních psů za 400 000,- Kč

Částkou 400 000,- Kč uhradíme výcvik dvou canisterapeutických asistenčních psů, kteří budou pomáhat čtrnáctileté Karolíně a šestiletému Míšovi. Karolína trpí diabetem.

 

Asistenční signální pes ji dokáže včas upozornit na pokles nebo zvýšení hladiny cukru v krvi. V případě nevolnosti na veřejnosti pak pes upozorní okolí na potřebu přivolat lékařskou pomoc. Druhého psa potřebuje Míša trpící autismem a dysfázií – poruchou řeči. Chlapec těžce navazuje kontakty a vazby s ostatními lidmi. Asistenční pes mu tyto potíže usnadní.

 

Děkujeme, že nám pomáháte vracet dětem jejich úsměv.

 

Další informace najdete i facebooku a ohlédnutí se za ročníky najdete ve video zde.

 


 

Nadace Naše dítě slaví v letošním roce 20 let

20 let nadace Dvacet let své existence oslavila v těchto dnech Nadace Naše dítě. Bohužel, i přes své úsilí minimalizovat počty násilí na dětech a pomáhat jim překlenout nejtěžší okamžiky života, nemá důvod k radosti – počet dětí, které jsou obětí domácího násilí, týrání, sexuálního zneužívání či zanedbání v České republice rok od roku roste.

 

V roce 2012 se jejich počet dostal na rekordních 7 525. Bohužel, 28 dětí v důsledku takového jednání v minulém roce zemřelo.  Dobrou zprávou naopak je, že česká veřejnost již není k projevům týrání dětí lhostejná – i proto se podaří na více případů včas přijít a zabránit nejhoršímu.

 

Na slavnostním večeru k 20. narozeninám nadace byly z rukou ředitelky nadace paní Zuzany Baudyšové předány dvě ceny Zlaté srdce. První cenu obdržel tým lékařů Kliniky popáleninové medicíny FNKV za záchranu života popáleného Daniela a dalších stovek dětí. Druhou cenu převzala paní Miroslava Němcová, místopředsedkyně ODS za dlouholetou podporu Nadace Naše dítě a ochrany dětí v České republice.

 

Poděkování z úst ředitelky nadace zaznělo také správní a dozorčí radě nadace za dlouholetou a bezplatnou podporu, které si velmi vážíme. Bez nároku na honorář nás celým slavnostním večerem provázel moderátor pan Karel Voříšek. Radost nám udělaly také děti, které se zúčastnily večera a kterým jsem díky Vám, laskavým sponzorům, mohli v uplynulých dvaceti letech pomoci. 

 

Vážení mecenáši a ochránci ohrožených dětí, srdečně vám děkujeme za Vaši přízeň a podporu Nadace Naše dítě.

 

Více v aktuality.

 

 

ENCZ