Novinky v nadaci

  • Nadace bloguje! Informovanosti není nikdy dosti... číst dále
  • Zakoupením novoročenek přispějete Nadaci Naše dítě... číst dále
  • Nadace Naše dítě rozšiřuje své služby o rodinnou mediaci... číst dále
  • Nechte se informovat o činnostech Nadace... číst dále
  • Pomozte nám pomáhat objednáním si charitativního kalendáře 2015... číst dále

Ředitelka Nadace Naše dítě chce hájit práva dětí i v Senátu

Zakladatelka a ředitelka Nadace Naše dítě Zuzana Baudyšová se rozhodla kandidovat do Senátu za Prahu 9. V politice by ráda uplatila dvacetiletou zkušenost v oblasti ochrany dětí v neziskovém sektoru a i nadále chce hájit zájmy dětí a podpořit slušnost a mravnost v politice.

Bližší informace o jejím politickém programu můžeme nalézt na jejích webových stránkách zde a podpořit jí můžete na FB profilu zde


Drakiádou proti dětské samotě

kdy: neděle 19.10.2014 15:00-17:00 hod

kde: areál Psychiatrické nemocnice Bohnice, prostranství před kostelem

 

Podzimní větrné počasí k drakiádě přímo vybízí, proto byl i 14. říjen vyhlášen Světovým dnem draků. Během drakiády budou mít děti možnost vyrobit si papírového draka, přinést si mohou i vlastního. Vyhlášen bude nejhezčí drak, který bude odměněn.

 

Drakiáda se koná v rámci osvětové kampaně Nadace Naše dítě Dětská samota, která má za cíl upozornit na možné důsledky dětské osamělosti. Každé dítě potřebuje pozornost a podporu, pokud se mu nedostává, začne jí hledat jinde, v návykových látkách a náhražkách.

 

K drakiádě se můžete přihlášit i na Facebooku zde.

 

V případě špatného počasí bude drakiáda zrušena.

 

 


Oslavili jsme 21. narozeniny, děkujeme Vám

Rok se sešel s rokem a Nadace Naše dítě je zase o chlup starší. V pondělí 15.9.2014 jsme v divadle Semafor oslavili 21. narozeniny. Naše poděkování patří dlouhodobým partnerům, sponzorům a především i Vám samotným. Více zde.

 

 

 


Nejsi v tom sám, vyzývá nová osvětová kampaň nadace

 

Psychické strádání dětí, vandalismus a návykové látky. To je jen pár příkladů, kam může samota dětí vést. Nadace Naše dítě se proto rozhodla svou podzimní osvětovou kampaň zaměřit na osamělost dětí. Cílem kampaně je otevřít téma dětské samoty ve společnosti a pokusit se nalézt spolu s veřejností řešení. 

 

Dětská samota může vést k řadě rizikového chování dětí a jejich uchýlení se k návykovým látkám. Nadace Naše dítě osvětovou kampaní se zaměří na příčinu problémového chování dětí a dospívajících. Povzbuzující slova a inspiraci nabídla dětem řada osobností z laické i odborné veřejnosti prostřednictvím dopisů dětem.  

 

 

Samota má ale mnoho tváří a žádná z nich není druhořadá, proto do projektu se můžete zapojit i Vy. Podělte se s námi o svůj příběh nebo napište dětem poselství, jak se se samotou vyrovnat. Nechcete psát? Vyjádřete dětskou samotu malbou, písní či jiným ztvárněním.

 

Nadace Naše dítě nechce pouze otevřít téma ve společnosti, ráda bych hledala i určitá řešení. Protože víc hlav víc ví, vyhlásila nadace v rámci kampaně soutěž, jak bojovat s dětskou samotou. Se svými nápady se s námi můžete podělit do 30. listopadu 2014.

 

Jednu z možností, jak se vyhnout dětské osamělosti, nabízejí nízkoprahová centra pro děti a mládež, jejichž 180 poboček můžete najít po celé republice. Vstup je zdarma a činnost v nich záleží čistě na dítěti nebo dospívajícím. V krizových situacích se lze obrátit na řadu telefonických krizových linek. Seznamy nízkoprahových klubů a krizových linek s aktuálními kontaktními údaji jsou volně ke stažení na stránkách kampaně. 

Veškeré informace naleznete na webu kampaně www.detskasamota.cz nebo zde

 

 

ENCZ