Novinky v nadaci

Nepřehlédněte

  • Ministr kultury Daniel Herman navštívil Nadaci Naše dítě, více o jeho návštěvě se dozvíte zde.
  • Březnový newsletter je k přečtení dostupný zde.
  • Prezidentka nadace Zuzana Baudyšová se stala kmotrou knihy Kolotoč strachu, více najdete zde.

 

Vážení dárci, děkujeme Vám, že jste se rozhodli přispět na pomoc týraným, zneužívaným, zanedbávaným a handicapovaným dětem. Vašeho daru si velmi vážíme a rádi Vám vystavíme potvrzení o přijatém daru, který lze odečíst ze základu daně z příjmu. Více zde.

 


Seminář Pozitivní rodičovství se vrací!

Nadace Naše dítě obnovuje semináře Pozitivní rodičovství pro laickou i odbornou veřejnost. Ve středu 20. května 2015 se v Justiční akademii v Hybernské ulici uskuteční další seminář za účasti čtyř zajímavých přednášejících.

 

Na semináři se můžete těšit na následující vystupující:

 

Mgr. Milenu Mikulkovou
Mami, tati, nerozvádějte se se mnou!

 

Mgr. Ing. Marie Nováková
Jak se stát rodiči šťastného dítěte

 

JUDr. Libuše Kantůrková
Pohled soudce na fungování rodiny u nás a v zahraničí

 

PhDr. Jaroslav Šturma
Rodinné systémy a komunikace v rodině

 

Seminář je celodenní, probíhat bude od 9:00 do 16:30 hod. Cena semináře je 700,- Kč, účastnický poplatek zahrnuje dopolední i odpolední coffee break a teplý oběd.

 

Seminář je zaměřen na komunikaci v rodině, zejména mezi partnery či rodiči a jejich dětmi. Vystupující se zaměří na předpoklady a podmínky pro fungování dlouhodobých vztahů a vytvoření rodinného zázemí, které poskytuje nejlepší možnou podporu pro zdravý rozvoj dětí a jejich osobnosti. Semináře Pozitivní rodičovství se věnují zlepšení vztahů mezi rodiči a dětmi a zamezení fyzických či psychických trestů.

 

Přihlášky přijímá nadace do 8. května 2015 na emailové adrese seminar@nasedite.cz. Po potvrzení přijetí přihlášky Vám budou zaslány fakturační údaje, účastnický poplatek musí být zaplacen do 15. května 2015. Přihlášku ke stažení naleznete zde.

 

Více se dočtete zde. Všechny aktuální informace ohledně semináře se dozvíte zde.


Nadace Naše dítě se zúčastnila NGO Market 2015

Ve čtvrtek 23. dubna se uskutečnil již tradiční NGO Market v nových prostorách Fóra Karlín v Praze. Již 16. ročník veletrhu neziskovek představil desítky organizací z České republiky i zahraničí. Nadace Naše dítě bude jednou z nich.

 

Veletrh je určený pro veřejnost k seznámení se s činností jednotlivých organizací neziskového sektorua zástupcům samotných organizací, pro něž je veletrh zajímavým místem pro navazování kontaktů a načerpání inspirace. Veletrh doprovodil celodenní program a vstup byl zdarma. Více se dočtete zde.

 


Nadace Naše dítě podporuje osvětu ve školách

Osvěta patří mezi hlavní činnosti nadace. Nyní se nadace se připojila k projektu Školní informační kanál (ŠIK) a stala se odborným garantem čtyř spotů, které budou odvysílané ve více než 400 základních a středních školách po celé České republice. Pod jejím dohledem vzniknou čtyři preventivní spoty na téma: Dětská práva, Týrání a zneužívání dětí, Handicapované děti a Přátelství - důležitá hodnota.

 

Projekt ŠIK nabízí novou formu komunikace žákům prostřednictvím moderní technologie. Osvěta a prevence probíhá prostřednictvím vzdělávacích videospotů vysílaných v síti školních obrazovek, které byly instalovány do stovek škol v České republice.

 

Více naleznete zde.


Příjem grantových žádostí NIF pro rok 2015 byl ukončen

Nadace Naše dítě oznamuje, že příjem žádostí do grantového řízení na rozdělení výnosů z finančních prostředků z Nadačního investičního fondu (NIF) za rok 2014 na podporu humanitárních projektů a programů v oblasti ochrany dětí pro rok 2015 byl ukončen.

 

Uzávěrka pro podání žádostí byla 31. 3. 2015. Více naleznete zde.

 


Olga Lounová se stala patronkou Nadace Naše dítě

Česká zpěvačka, herečka a moderátorka Olga Lounová se rozhodla spojit síly s Nadací Naše dítě v pomoci dětem týraným, zneužívaným, handicapovaným a jinak ohroženým. Připojila se tak k dlouhodobé patronce nadace zpěvačce Heleně Vondráčkové.

 

Jsem velmi potěšena, že úžasná zpěvačka a žena Olinka Lounová, která vystudovala speciální pedagogiku, tudíž má k práci s dětmi již od mládí velmi blízko, se i takto připojí k podpoře těch nejohroženějších a nejbezbrannějších z nich. Velmi si vážíme jejích aktivit ve prospěch naší nadace a finančního příspěvku, který se tímto způsobem na naši pomoc ohrožených dětem vybere,“ uvedla ke spolupráci ředitelka Nadace Naše dítě Monika Šimůnková.

 

Je pro mě velkou ctí stát se patronkou Nadace Naše dítě. Rozhodla jsem se tak z jednoduchého důvodu. Existuje několik okruhů, kde lze pomáhat. Sám sobě. Ve chvíli, kdy je člověk připraven pomáhat dále, měl by pomoci svému partnerovi a členům své rodiny. A dalším krokem je společnost, ve které člověk žije. A protože všichni víme, že v naší zemi je stále mnoho potřebných. Ať už rodičů anebo dětí, je důležité pomáhat tady a teprve potom se zaměřovat dále do světa,“ řekla zpěvačka a patronka Nadace Naše dítě Olga Lounová.

 

Více o spolupráci i o zpěvačce si můžete přečíst zde.

 


Nadace Naše dítě poukázala na chybějící statistiky odebírání dětí

Ve středu 4. března uskutečnila Nadace Naše dítě tiskovou konferenci, na níž se věnovala zahlcenému opatrovnickému soudnictví a chybějícím komplexním statistikám odebraných dětí z rodin v České republice. 

 

Nadace Naše dítě se podívala blíže na statistiky týraných, zneužívaných a zanedbávaných dětí. V těchto závažných případech bylo odebráno v roce 2013 na 1015 dětí, o důvodech odebrání dalších 1500 až 2000 dětí se neví. 

 

Více se dozvíte zde.

ENCZ