Novinky v nadaci

 

Vážení donátoři a příznivci, 

 

rádi bychom Vám popřáli krásné vánoční svátky a hodně štěstí, pevné zdraví, lásku a spokojenost do nadcházejícího roku 2015. 

 

Velice si vážíme Vaší velkorysosti, díky níž můžeme společně s Vámi pomáhat ohroženým dětem.

 

Děkujeme Vám,

Nadace Naše dítě 

 

 


 

Ředitelka Nadace Naše dítě Zuzana Baudyšová byla zvolena novou senátorkou za volební obvod 24

Ve druhém kole senátních voleb porazila dosavadního senátora Tomáše Kladívka. Poděkování nově zvolené senátorky najdete na jejím webu. V listopadovém čísle zařadil časopis Forbes paní ředitelku Baudyšovou mezi 50 nejvlivnějších žen Česka. Více zde.

 


Nadace Naše dítě pomohla v krizové situaci FOD a Lince bezpečí

 

Na nedostatek finančních prostředků Fondu ohrožených dětí (FOD) a nepřetržité telefonické krizové  Linky bezpečí se rozhodla zareagovat Nadace Naše dítě. Obě organizace získaly od nadace 500 000,- Kč na provoz a udržitelnost svých služeb. 

 

FOD poskytuje okamžitou pomoc ohroženým dětem s pověřením k výkonu sociálně-právní ochrany dětí a působí na celém území České republice. Linku bezpečí založila v roce 1993 ředitelka nadace Zuzana Baudyšová, telefonická krizová linka je v provozu nepřetržitě a zdarma pro všechny, kteří potřebují pomoc.

 

Práce Fondu ohrožených dětí i Linky bezpečí si nadace velmi cení, proto se rozhodla jim v jejich tíživé ekonomické situaci pomoci. 

 


Společnost Rossmann obdržela cenu za společenskou odpovědnost

 

Jeden z nejvýznamnějších sponzorů Nadace Naše dítě společnost Rossmann získala v úterý 25. listopadu 2014 Národní cenu kvality ČR za společenskou odpovědnost. Cenu přezval na slavnostním večeru ve Španělském sále Pražského hradu jednatel společnosti Ing. Vladimír Mikel. Více o naleznete zde.

 

Společnosti Rossmann srdečně gratulujeme k zasloužené ceně a děkujeme za dlouholetou spolupráci, díky níž se nám daří zachraňovat dětské životy. Děkujeme!

 


 

Dopisy Ježíškovi pro děti z dětských domovů

 

I v letošním roce pořádá Nadace Naše dítě ve spolupráci s Europarkem Štěrboholy již tradiční Dopisy Ježíškovi. Akce bude probíhat od 20.11.  – 21.12. 2014. Do akce se zapojilo 13 dětských domovů s dohromady 482 dětmi. 

 

Již desátý ročník Dopisů Ježíškovi pro děti ze 13 dětských domovů po celé České republice byl slavnostně zahájen v sobotu 29. listopadu 2014 v OC Europark. Své taneční vystoupení předvedly děti z Dětského domova Býchory a tanečního klubu Kocour Modroočko, na akci zazněly i vánoční koledy.

 

Velmi děkujeme OC Europark při výborné spolupráci na charitativní akci a také manželům Burešovým z Dětského domova Býchory za krásné vystoupení dětí z tanečního klubu Kocour Modroočko, který integruje děti z úplných rodin i ústavní péče. Dárky již po několikáté doveze bezplatně do dětských domovů společnost GTL, s.r.o. Děkujeme Vám všem za zakoupení dárků pro děti z dětských domovů, aby pod vánočním stromečkem našli svůj dárek.

 

Fotogalerii z akce si můžete prohlédnout zde a bližší informace se dočtete zde.

 


 

Konto Naše dítě pomáhá - díky Vám!

 

Pomáhat konkrétním dětem se nám daří i díky Vám. Nadace Naše dítě i v letošním roce pokračuje v pomoci handicapovaným a ohroženým dětem. Prostřednictvím Konta Naše dítě se nám v letošním roce podařilo přerozdělit 328 790,- Kč. Děkujeme Vám.

 

 

Konto Naše dítě je transparentním účtem, kam mohou občané posílat měsíční příspěvky. Finanční prostředky lze posílat prostřednictvím bankovního převodu, poštovní poukázkou, dárcovskou SMS nebo kontem PaySec. Číslo účtu je 123131123/0600.

 

Jednotlivé vyřízené žádosti najdete zde.

ENCZ